İzmir Forte Danışmanlık; 

Şahısların ve faal şirketlerin devlet destekleri fonlarından yararlandırılması amacıyla 10 yıllık proje ve 20 yıllık mühendislik tecrübesi ile 

İzmir'de 2023 yılı itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

Forte olarak, teşviklerden yararlanmanız için proje yazımı ve yönetimi, iş planı ve fizibilite raporu hazırlama konularında yanınızdayız. 

Son yıllarda T.C. Devleti'nin sağladığı destekler, çok çeşitli alanlarda geri ödemeli (kredi) veya geri ödemesiz (hibe) şeklinde sunulmaktadır. 

Destek sağlayan başlıca kurumlar KOSGEB, TÜBİTAK, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları gibi devlet kurumlarıdır. İlgili Bakanlıkların sağladığı bu destekler, genel olarak devamlı açık destekler veya belirli sürelerde çağrıya açık destekler olarak 2'ye ayrılabilmektedir. 

KOBİ'lerin ve şahısların ihtiyaçlarına göre sağlanan bu destek ve teşviklerden yararlanılabilmesi için her kurumun kendine özgü özel başvuru koşulları ve mevzuatları bulunmaktadır. 

Firmamız FORTE DANIŞMANLIK sahip olduğu mühendislik ve proje tecrübesi ile bu kurumların taleplerine ve mevzuatlarına özel, başvuru şartlarına uygun koşullarda "teknik" proje dosyaları hazırlayarak bu desteklerden faydalanabilme adına Danışmanlık hizmetleri vermektedir.  

İZMİR FIA-TECH OTOMASYON FUARI'NDAYDIK

19-21 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen İzmir Fia-Tech Otomasyon Fuarı'nda katılımcı olarak yer aldık ve 

Girişimciler ile KOBİ'lerin destekler hakkında sorularının yanıtladık.

Aynı zamanda fuar kapsamında düzenlenen sempozyumlar kapsamında firmamız verdiği 4 sempozyum ile 

katılımcılara destekler ve süreçler hakkında detaylı bilgileri aktarma şansı bulmuştur.